Uzņēmuma darbība

Uzņēmuma darbība

AS “Latvijas Gāze” ir vienīgais dabasgāzes sadales un tirdzniecības operators Latvijā. Uzņēmums nodrošina dabasgāzes piegādi 440 000 klientu Latvijā. 

Mūsu mērķis ir stiprināt AS “Latvijas Gāze” vadošās pozīcijas Latvijas kurināmā tirgū, palielinot dabasgāzes pieejamību, veicinot tās patēriņa dažādību un nodrošinot Latvijā vienas no stabilākajām piegādēm Eiropā.

Mūsu vīzija ir izveidot Latviju par vienu no Eiropā lielākajiem dabasgāzes uzglabāšanas centriem, izmantojot mūsu valsts unikālās ģeoloģiskās struktūras.

Mūsu misija ir sniegt savu devumu Baltijas reģiona ekonomikai, nodrošinot enerģētisko piegāžu drošību, nozares attīstību un cenu konkurētspēju. 


Skats vēsturē 

Gāzes saimniecības vēsture Latvijā aizsākās 1862. gadā, kad galvaspilsētā Rīgā tika atvērta mākslīgās gāzes fabrika, kas ražoja deggāzi Vecrīgas ielu apgaismošanai, vēlāk – arī mājsaimniecības vajadzībām. Dabasgāzi pirmoreiz sāka izmantot 1962. gadā, kad Latviju sasniedza maģistrālais gāzesvads no Dašavas Ukrainā. 1968. gadā darbu sāka Inčukalna pazemes gāzes krātuve, kas vēl joprojām funkcionē kā nozīmīgs dabasgāzes piegāžu stabilizators Baltijas valstu reģionā. 1991. gadā pēc PSRS sabrukuma Latvijas valdība pārņēma savā jurisdikcijā visas Latvijas teritorijā esošās ar gāzapgādi saistītās institūcijas un objektus, apvienojot tās valsts uzņēmumā “Latvijas Gāze”. 1994. gadā valsts uzņēmums “Latvijas Gāze” tika pārveidots par valsts akciju sabiedrību un iekļauts privatizējamo objektu sarakstā. Privatizācijas rezultātā no 1997. gada līdz 2002. gadam par uzņēmuma lielākajiem akcionāriem kļuva kompānijas “Uniper Ruhrgas International GmbH” (iepriekš E.ON un Ruhrgas), PAS “Gazprom” un SIA “ITERA Latvija”. 

Bildē redzama viena no Rīgas skaistākajām un interesantākajām ēkām - lielākā un jaunākā gāzes tvertne, kas uzbūvēta gāzes rūpnīcai Vagonu ielā 1901. gadā.

 
 
 
Facebook Draugiem
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk