Latvijas - Lietuvas starpsavienojums

Latvijas - Lietuvas starpsavienojuma uzlabošana
(EK projekta nosaukums: 8.2.1 LT-LV starpsavienojums (Latvijas daļa))

Īss projekta apraksts:

Projekta mērķis ir palielināt starpsavienojuma jaudu starp Latviju un Lietuvu, un Latvijas pusē tas ietver jauna cauruļvada Rīga-Iecava izbūvi (1.posms - 50 km) un esošā cauruļvada Iecava-Lietuvas robeža aizstāšanu ar jaunu (2.posms - 43 km). Projekts ir atkarīgs no citiem projektiem (GIPL, SDG terminālis).

Gāzesvads no Lietuvas robežas uz Iecavu ar 500 mm diametru ir vecākais Latvijā - būvēts 1962. gadā, tādēļ tā stāvoklis ir neatbilstošs drošības prasībām. Līdz ar pieaugošo LV un LT starpsavienojuma nozīmi (PL-LT starpsavienojums, SDG terminālis Klaipēdā) ir būtiski palielināt jaudu starp abām valstīm. Balstoties uz tīkla modelēšanas rezultātiem, Latvijas Gāze plāno aizvietot esošo 500 mm diametra cauruļvadu ar 700 mm diametra cauruļvadu, kas tiktu izbūvēts paralēli cauruļvadam Rīga-Paņeveža. Lai garantētu stabilu gāzes plūsmu, arī cauruļvadam Rīga-Iecava jābūt ar 700 mm diametru. Tādā gadījumā Latvijas un Lietuvas gāzes sistēmas būs savienotas ar diviem 700 mm cauruļvadiem, kas nodrošinās nepieciešamo gāzes apjomu pārvadi abos virzienos. Ja tirgus pieprasījums būs zemāks nekā gaidīts, 700 mm cauruļvada vietā var izbūvēt 500 mm cauruļvadu.

Kontaktinformācija:
Andra Ješinska
AS "Latvijas Gāze"
Starptautisko attiecību daļas vadītāja
t. +371 67 821 405
andra.jesinska@lg.lv

Prognozētais ekspluatācijas uzsākšanas laiks: 2019.gads

Informācija par plānoto sabiedrisko apspriešanu: Tiek gatavota

Kopējais progresa novērtējums: Projekts nav sākts. Projekta galvenais dzinulis būs nepieciešamība pēc lielākām gāzes plūsmām starp Lietuvu un Latviju.
 

Saite: Eiropas Komisija - kopējās nozīmes projekti

 
 
Skype zvans
 
Facebook Draugiem
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk