Biežāk uzdotie jautājumi

AS "Latvijas Gāze" akcionāri sākuši pieteikties uz jaundibināmā uzņēmuma AS "Conexus Baltic Grid" akcijām. Zemāk sniedzam atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

1. Ar ko atšķirsies AS "Latvijas Gāze" no jaundibināmās AS "Conexus Baltic Grid"?

Šobrīd AS "Latvijas Gāze" veic četras dažādas funkcijas – nodrošina dabasgāzes pārvadi pa maģistrālajiem gāzes vadiem, veic dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, veic dabasgāzes sadali un dabasgāzes tirdzniecību. Uzņēmums "Conexus Baltic Grid" turpmāk nodrošinās dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas pakalpojumus, pārņemot no AS "Latvijas Gāze" arī attiecīgo infrastruktūru. Savukārt AS "Latvijas Gāze" turpinās nodrošināt dabasgāzes sadali patērētājiem un dabasgāzes tirdzniecību.

2. Kā var iegūt jaunizveidojamā pārvades un uzglabāšanas
uzņēmuma "Conexus Baltic Grid" akcijas?

Jaunā uzņēmuma akcijas var iegūt divos veidos:

1) Līdz septembrim iesniegt rakstveida pieteikumu uz jaunā uzņēmuma akcijām. Vienīgais nosacījums pieteikumu iesniedzējiem - jāsaglabā savā īpašumā AS "Latvijas Gāzes" akcijas līdz septembrī paredzētās Akcionāru sapulces dienas beigām.

Pieteikumus uz jaundibināmā uzņēmuma akcijām var sūtīt:
- ierakstītā vēstulē uz AS "Latvijas Gāze", Vagonu iela 20, Rīga, LV-1009;
- sūta elektroniski parakstītu dokumentu uz e-pastu info@akcionari.lg.lv;
- personīgi iesniedz sagatavotos iesniegumu Rīgā Klientu apkalpošanas centrā, kas atrodas Vagonu ielā 20.

Iesniegumu iesniegšanas kārtība un pieteikuma formas atrodamas šeit: http://www.lg.lv/?id=3408&lang=lat

2) 2.septembrī ir jāierodas AS "Latvijas Gāze" Ārkārtas akcionāru sapulcē un jānobalso PAR AS "Latvijas Gāze" sadalīšanu.

3. Vai akcionāram ir jāizvēlas starp uzņēmumiem?

Mazie akcionāri drīkstēs saglabāt gan AS "Latvijas Gāze" akcijas, gan AS "Conexus Baltic Grid" akcijas.

4. Vai akcijas tiks dalītas uz pusēm?

Nē. Ja akcionāram pieder 10 AS "Latvijas Gāze" akcijas, tad viņam ir tiesības saņemt vēl arī 10 AS "Conexus Baltic Grid" akcijas.

5. Vai akcijas pienākas bez maksas?

Katram akcionāram ir tiesības saņemt AS "Conexus Baltic Grid" akcijas bez maksas.

6. Kā man rīkoties, ja esmu pret uzņēmuma reorganizāciju?

Akcionāriem, kas neatbalsta uzņēmuma sadalīšanu, ir iespēja balsot „pret” šo lēmumu 2.septembra Ārkārtas akcionāru sapulcē. Ja akcionāri pieņems lēmumu veikt uzņēmuma sadalīšanu, tad tie akcionāri, kuri balsoja „pret” šo lēmumu, varēs pieteikties uz kompensāciju. Kompensāciju aprēķinās neatkarīgs eksperts, atbilstoši Komerclikuma prasībām.

7. Vai man obligāti jārīkojas?

Šajā situācijā tie akcionāri, kuri iepriekš nepieteiksies uz akcijām vai nebalsos „par” vai „pret” uzņēmuma sadalīšanu 2. septembra Ārkārtas akcionāru sapulcē, neatgriezeniski zaudēs daļu no sava īpašuma, kas tiks pārvests uz jauno uzņēmumu. Tādēļ AS "Latvijas Gāze" aicina akcionārus rīkoties un veikt kādu no minētajām darbībām!

 

 
 
Skype zvans
 
Facebook Draugiem
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk