Ziņas
Latvijas Gāze atgādina

AS “Latvijas Gāze” atgādina, ka gāzes iekārtu lietotājiem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi - atbildība likuma priekšā.

LR MK 09.02.2016. noteikumi Nr. 85 “Dabasgāzes piegādes un lietošanas noteikumi” nosaka, ka gāzes lietotājs nodrošina, ka dabasgāzes apgādes sistēmas uzstādīšanu, tehnisko apkalpi, apkopi, remontu un tehnisko uzraudzību veic sertificēti speciālisti saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas nosaka dabasgāzes apgādes sistēmas tehniskās ekspluatācijas un drošības prasības, un standartiem. Sertificēti speciālisti visus darbus, kas saistīti ar lietotāja dabasgāzes apgādes sistēmas tehnisko apkalpi, apkopi, remontu un tehnisko uzraudzību, veic normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un dokumentē.

Informācija par speciālistiem ar atbilstošu kvalifikāciju un institūcijām, kuras sertificē minētos speciālistus ir pieejama biedrības „Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība” (LSGŪTIS) kas šobrīd apvieno 355 speciālistus, mājas lapā un Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē publicētajā Būvniecības informācijas sistēmā. Līdz ar to esošais vai potenciālais dabasgāzes lietotājs var pats veikt speciālistu atlasi no Būvniecības informācijas sistēmas datu bāzes vai arī sazināties ar biedrību LSGŪTIS, kura sertificē minētos speciālistus, lai iegūtu sev nepieciešamo informāciju.
 

 

Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība (LSGŪTIS)

Ekonomikas ministrijas Būvniecības informācijas sistēma.

 

 

 

<< Atpakaļ

 
 
Skype zvans
 
Facebook Draugiem
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk