Supervaroņu meistarklase

Ik gadus mūsu uzņēmums atbalsta dažādas kultūras, izglītības, mākslas un sporta nozares, sponsorē pasākumus un balvas. Atbalsta saņēmēju vidū ir gan Latvijas Nacionālā opera un citi radošie kolektīvi, gan mūsu olimpieši un citu sporta veidu pārstāvji, izglītības iestādes un sociālie projekti. Mēs vēlamies, lai Latvijā būtu vairāk cilvēku, ar kuriem no sirds lepojamies un kuri nes Latvijas vārdu pasaulē, tāpēc topošo un esošo izcilību atbalstīšanu
uzskatām par svarīgu uzdevumu.

Bulta

Piedāvājam piecas humoristiskas īsfilmas par to, cik svarīgi ir spert pirmo soli ceļā uz panākumiem un turpināt par spīti neveiksmēm. Savus pirmos mēģinājumus arī izcilības mēdz atcerēties ar smaidu, taču bez tiem nebūtu izdevies sasniegt iecerēto. Katrā no piecām īsfilmām redzēsiet kādu nozares izcilību, kas demonstrē savu prasmi mācekļiem. Iesākums ir grūts, jaunieši piedzīvo neveiksmes, tomēr Meistars viņus mudina turpināt. Ceram, ka šie stāstiņi ne vien raisīs smaidu,
bet arī iedvesmos skatītājus un dos spēku turpināt iesākto.

Jūsu AS “Latvijas Gāze”

NEREDZAMAIS ASMENS

Samuraja ierocis ir zobens, savukārt operas mākslinieki spēj darīt brīnumus ar balsi.
Lai atklātu balss spēka noslēpumu, pie operdīvas ieradušies trīs apņēmīgi jaunieši…

INGA ŠĻUBOVSKA

Latviešu operdziedātāja, Latvijas Nacionālās operas soliste, kas atveidojusi galvenās lomas Volfganga Amadeja Mocarta, Džuzepes Verdi, Gaetāno Doniceti u. c. komponistu operās un sadarbojusies ar pasaulē zināmiem kolektīviem.

2009. gadā Inga Šļubovska kļuva par AS “Latvijas Gāze” gada balvas laureāti nominācijā “Labākā operas soliste”. AS “Latvijas Gāze” ir operas patrons kopš 2004. gada.

Uz leju

Rodeo vīrs

Savaldīt bobsleja kamanas ir tikpat grūti, cik iejāt mežonīgu mustangu.
Tomēr četri jaunekļi nolemj izmēģināt spēkus. Viņiem palīdz vīrs, kas šajā mākslā sasniedzis virsotnes.

ZINTIS EKMANIS

Slavens latviešu bobslejists, 1984. gada olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs, 1985. gada Eiropas čempions, kā arī vairāku citu titulu ieguvējs.
Pašlaik – Latvijas Bobsleja federācijas viceprezidents.
Bobsleju kā vienu no Latvijai nozīmīgākajiem sporta veidiem ilggadēji atbalsta AS “Latvijas Gāze”.

Uz leju

Grāmatu pavēlnieks

Lasīšanas māksla ir spēja ne tikai izburtot vārdus, bet iegūt spārnus, piedzīvojot īstu gara lidojumu. Trim mācekļiem to mēģina parādīt Skolotājs, kurš pats raksta grāmatas.

OSVALDS ZEBRS

Latviešu jaunās paaudzes rakstnieks, kas par debijas romānu “Brīvība tīklos” 2010. gadā saņēma Literatūras gada balvu.
Šogad vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” iznāca viņa trešais romāns “Gaiļu kalna ēnā”, kurā autors pievērsies 1905. gada tēmai. Sērija iznāk ar AS “Latvijas Gāze” atbalstu.

Uz leju

Pēdējais virsaitis

Laikmetā, kad pat bērni prot apieties ar datoriem un GPS ierīcēm, esam zaudējuši spēju saprast, ko stāsta mežs. Vai to var atgūt? Lai to uzzinātu, trīs jaunieši uzmeklē pēdējo seno zinšu pratēju.

EDGARS BERTUKS

Latviešu orientierists, šā sporta veida vēsturē pirmais pasaules čempions no Baltijas valstīm (2012. g., Lozanna, vidējā distance). Pasaules čempionātos izcīnījis arī divas bronzas medaļas un 2012. gadā atzīts par gada labāko orientieristu pasaulē. Profesionāli nodarbojies arī ar vieglatlētiku.
Orientēšanās sportu Latvijā atbalsta AS “Latvijas Gāze”.

Uz leju

Skatuves krusttēvs

“Ja neticēsiet sev, tad skatītāji jums neticēs,” tāds ir rūdītā teātra mafiozi padoms trim iesācējiem. Meistara rokās butaforija pārvēršas ierocī un gaiss – lodēs, bet jauniešu ceļš uz savu “būt vai nebūt” tikai sākas.

ĀRIS ROZENTĀLS

Izcils latviešu teātra un kino aktieris, kas vairāk nekā pusgadsimtu ilgajā radošajā biogrāfijā atveidojis daudzus desmitus neaizmirstamu tēlu visplašākajā gammā – no cildeniem klasiskajiem varoņiem līdz neglābjamiem neliešiem un dzirkstošiem komiskajiem personāžiem. Lielāko daļu sava darba mūža aktieris aizvadījis uz leģendārā Dailes teātra skatuves.
AS “Latvijas Gāze” ir sniegusi atbalstu Dailes, Latvijas Nacionālajam, Daugavpils un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim.

Uz leju
Enerģiju projektam sagādāja
Latvijas gāze ad astra

Režisors
OSKARS RUPENHEITS

Scenārija autors
OSKARS RUPENHEITS

Operators
JURIS PĪLĒNS

Stila un grima māksliniece
LĪVA PURIŅA

Skaņas ieraksts, dizains
ANETE VANAGA

Krāsas, pēcapstrāde
OSKARS MOROZS

Gaismas
PAULS KVĀLIS, LIENĪTE SLIŠĀNE

Producente – Renāte Ribakova
Producentes asistente – Ieva Rimša
Redaktors – Vents Zvaigzne
Videografiķis – Gatis Trikulis

LOMĀS

NEREDZAMAIS ASMENS

Samuraju operdīva – Inga Šļubovska
Mācekle ar balsi – Mairita Lasmane
Klusējošā mācekle – Diāna Rupeika
Māceklis ar glāzēm – Pēteris Saule
Skatuves meistars – Helēnas tētis

RODEO VĪRS

Boba pavēlnieks – Zintis Ekmanis
Māceklis Ā – Andis Silakaktiņš
Māceklis Ī – Māris Antons
Māceklis Ē – Toms Piliksers
Māceklis Ū – Kārlis Bērziņš

GRĀMATU PAVĒLNIEKS

Burtniecības meistars – Osvalds Zebris
Mācekle ar Čehovu – Ieva Rimša
Māceklis ar brillēm – Artis Stūriška
Māceklis ar Zebri – Rūdolfs Štamers

PĒDĒJAIS VIRSAITIS

Meža Takuzinis – Edgars Bertuks
Runīgā mācekle – Evija Lagone
Māceklis ar datoru – Kristiāns Laizāns
Māceklis ar monitoru – Mateuss Erels

SKATUVES KRUSTTĒVS

Drāmas Krusttēvs – Āris Rozentāls
Bārdainais māceklis – Reinis Bergs
Psihedēliskais māceklis – Artūrs Linde
Heroiskais māceklis – Kaspars Pīlēns

ĪPAŠS PALDIES!

Līgai Putniņai no ierakstu studijas “Mute” / Montai Šmitiņai no “Arcolat” / Intai Pēdiņai no Latvijas Nacionālās operas / Latvijas Nacionālās operas apsardzei / Mateusam Erelam par balss ierakstu / Ģirtam Vītolam no “DFab” / Žanetei Tupiņai no RTU Zinātniskās bibliotēkas Mācību literatūras un ķīmijas nozares nodaļas / Sarmītei Krauzei no RTU Zinātniskās bibliotēkas / Dainim Dukuram no Siguldas bobsleja un kamaniņu trases / Valdim no Siguldas bobsleja un kamaniņu trases / Veikalam “Zirgu stallis” / AS “Latvijas Gāze” šoferiem Aivaram, Dimam un Andrejam / Līgai Rimšēvicai no Latvijas Nacionālā teātra / Vijai no Latvijas Nacionālā teātra / Aijai Fleijai no Latvijas Kara muzeja / Ilzītei Zeltiņai no Latvijas Kara muzeja / Egilam Geldriņam no Latvijas Kara muzeja / Helēnas tētim / Valdim no “Crazy Donuts” / Latvijas valsts mežiem
Logo bloks